Sprawdź swoje tempo przemiany materiiKalkulator

Moja płeć:
Mój wzrost (cm):
Moja waga (kg):
Mój wiek:

Jak wybrać dobrą kaloryczność diety pudełkowej?

Zdrowe odżywianie to nie tylko cięcie kalorii, ale także dbanie o nasze dzienne zapotrzebowanie na energię. To ono decyduje o docelowej ilości kilokalorii, które powinna dostarczać dieta pudełkowa. Jej kaloryczność mówi więc o tym, jaka liczba kcal będzie zawarta we wszystkich posiłkach otrzymanych na jeden dzień.

Kalkulator kaloryczności – dobierz idealną dietę pudełkową

Osobiste zapotrzebowanie kaloryczne można sprawdzić na dwa sposoby. Jednym z nich jest obserwacja – liczenie kalorii spożywanych w ciągu dnia i zapisywanie wyników przez minimum tydzień. To czasochłonna opcja, która pozwala monitorować nawyki żywieniowe i wartość energetyczną poszczególnych posiłków.

Drugim, szybszym sposobem na obliczenie idealnej kaloryczności cateringu dietetycznego jest nasz kalkulator. Dzięki niemu możesz oszacować swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, wprowadzając kilka danych takich jak płeć, wzrost, masa ciała oraz wiek. Korzystając z kalkulatora otrzymujesz wartość najniższego tempa przemiany materii i sugerowaną kaloryczność diety pudełkowej.

Weź pod uwagę poziom aktywności fizycznej!

Co oznacza najniższe tempo przemiany materii, podawane w liczbie kcal/dzień? To ilość energii, którą zużywa Twoje ciało do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych. Wartość ta nie obejmuje kalorii spalanych podczas codziennej aktywności ruchowej, dlatego sugerowana przez kalkulator kaloryczność zawsze jest wyższa niż tempo przemiany materii.

Aby podjąć właściwą decyzję, weź pod uwagę częstotliwość treningów oraz ich intensywność. Jeżeli codziennie ćwiczysz i spalasz przy tym kilkaset kcal, możesz wybrać kaloryczność wyższą, niż podpowiada kalkulator. Dzięki temu unikniesz uczucia głodu i konieczności przygotowywania dodatkowych posiłków. Już teraz oblicz, jaką kaloryczność powinien mieć Twój catering dietetyczny!